News

Odsłon: 636

Weegree AZS Politechnika Opolska w 1 lidze!

W półfinale play-off 2 ligi akademicy po raz drugi pokonali Żubry Białystok i wywalczyli historyczny awans. Dzięki temu w przyszłym sezonie będziemy mieli w 1 lidze dwie drużyny.

W niedzielnym meczu AZS rozkręcał się bardzo długo i w efekcie pod koniec drugiej kwarty goście prowadzili już nawet 13 punktami. Na szczęście ostatnie dwie minuty przed przerwą należały do opolan i wynik meczu wciąż był otwarty.

Prawdziwy przełom nastąpił pod koniec trzeciej odsłony, kiedy ze stanu 51:56 drużyna Dominika Tomczyka wyszła na 62:58 i odtąd to nasz zespół miał inicjatywę.

W ostatniej odsłonie akademicy kilkakrotnie odskakiwali na 5-8 punktów, ale gracze Żubrów nie zamierzali się poddawać i za każdym razem łapali kontakt. Liderem AZS-u w ataku był Krzysztof Chmielarz, sekundowali mu Mateusz Szlachetka, Łukasz Wojciechowski i Patryk Wilk, a w czwartej kwarcie świetną zmianę dał Daniel Dawdo, który rzucał bezbłędnie.

Opolanie wytrzymali nerwy w końcówce, a zwycięstwo przypieczętował Mateusz Szlachetka, który pewnie wykonał dwa rzuty wolne i AZS wygrał 84:79 (21:27, 17:16, 24:15, 22:21)

1 liga jest w Opolu, dzięki czemu w przyszłym sezonie będziemy oglądali regionalne derby Pogoni Prudnik z Weegree AZS PO!

Awans wywalczyła też Politechnika Gdańska, a o trzecie miejsce premiowane awansem Żubry Białystok zagrają z Zetkamą Doral Nysa Kłodzko.

Na zdjęciu: Tak opolanie cieszyli się po wygranej w Białymstoku, po niedzielnym spotkaniu w Opolu radość była jeszcze większa.